محصولات کودک و نوجوان

صندلی های کودک و نوجوان

هر کودکی دوست دارد صندلی متناسب با قد و اندازه خودش را داشته باشد و این در انجام تکالیف مدرسه یا کار با کامپیوتر بسیار مهم است و می‌تواند این کارها را برای کودک لذت‌بخش کند و همچنین از صدمات ناشی از نشستن طولانی مدت برای کودک جلوگیری می کند.

مبل کودک

مبــل بيــن بــگ، بســيار ســبك و راحــت بــا قابليــت نظافــت آســان و جابجايــی توســط كــودك، قابــل اســتفاده در اتــاق كــودك، فضــای نشــيمن، مهدهــا و آتلي ههــای عکاســی، مناســب ســنين 2/5 تــا 7 ســال. مشخصات فنی . ساختار درونی اين مبل از گرانول های استايروفوم تشکيل شده است

میز تحریر دانش آموز

میز ها با طراحی ارگونومیک با ابعاد و طرح های متنوع مخصوص دانش آموزان و دانشجویان

کدام میز تحریر، کدام صندلی برای دانش آموزان مناسب است ؟

هر سال فصل مدرسه که می‌شود، برخی والدین به فکر خرید میز تحریر و صندلی جدیدی برای فرزندان خود می‌افتند. شاید بسیاری از آنها ندانند که یک میز تحریر و صندلی ایده آل باید چه شرایطی داشته باشد تا فرزند آنها هنگام انجام تکالیف روی صندلی و پشت میز، دچار مشکلات و دردهای بدنی نشود. به همین دلیل در این بخش به گزارش سلامت نیوز ، به تشریح خصوصیات یک میز تحریر و صندلی مناسب می‌پردازیم.

میز تحریر و 3 نکته

1- ارتفاع میز تحریر باید به اندازه‌ای باشد که وقتی بچه روی صندلی استاندارد می‌نشیند و پشت آن قرار می‌گیرد، ساعدش به‌سادگی و بدون فشار آوردن و بالا بردن شانه ها، روی میز قرار بگیرد.
2- ارتفاع میز نباید آنقدر کم باشد که بچه‌ها هنگام نوشتن تکالیف، بیش ازحد به سمت پایین خم و دولا شوند.
3- ارتفاع میز تحریر نباید آنقدر زیاد باشد که شانه بچه هنگام نوشتن تکالیف، به سمت بالا برود.

دسته صندلی و 3 نکته

1- دسته صندلی باید تقریبا به موازات قسمت زیردنده‌های فرد قرار داشته باشد. در این حالت، آرنج دانش‌آموز به صورت 90 درجه در راستای میز و صندلی هنگام نوشتن تکالیف قرار خواهد گرفت.
2- دسته صندلی نباید به قدری پایین باشد که دست ها، ساعد و آرنج فرد هنگام نوشتن، آویزان و معلق بمانند.
3- دسته صندلی نباید به قدری بالا باشد که قرار گرفتن دست‌ها روی آن، باعث شود شانه‌ها بالا بروند و فشار مضاعفی بر کتف و شانه‌ها وارد شود.

پشتی صندلی و 4 نکته

1- ارتفاع پشتی صندلی باید به اندازه‌ای باشد که تا حدود زیر گردن، یعنی تا نزدیکی‌های مهره هفتم ستون فقرات بیاید و کتف فرد را کاملا پوشش بدهد.
2- پشتی صندلی در ناحیه کمر باید برآمدگی مناسبی داشته باشد تا بتواند گودی کمر را بپوشاند. 3- استفاده از صندلی‌هایی که در قسمت گودی کمر، کاملا صاف هستند، چندان توصیه نمی‌شود. 4- اگر قسمت گودی کمر صندلی فرزند شما، برآمدگی لازم را ندارد، می‌توانید از یک بالشتک کوچک برای پر کردن گودی کمر او استفاده کنید.

ارتفاع صندلی و 4 نکته

1- از آنجا که اندازه بدن و قد افراد با یکدیگر متفاوت است، نمی‌توانیم استاندارد عددی خاصی برای ابعاد و ارتفاع تمام صندلی‌ها ذکر کنیم. ارتفاع یک صندلی مناسب باید به اندازه‌ای باشد که کف پا هنگام نشستن روی آن، کاملا روی سطح زمین قرار بگیرد. 2- پاها نباید هنگام نشستن روی صندلی، در هوا معلق و آویزان بماند.
3- اگر قرار است چند نفر از یک صندلی استفاده کنند، می‌توانید صندلی‌هایی که قابلیت تنظیم ارتفاع دارند، بخرید تا هر کس بتواند ارتفاع صندلی را بر اساس قد خود تنظیم کند.
4- ارتفاع صندلی باید به اندازه‌ای باشد که استخوان ران فرد به سمت عقب، شیبی حدود 5 درجه داشته باشد، یعنی استخوان ران هنگام نشستن روی صندلی حدود 5 درجه شیب با افق به سمت عقب، ایجاد کند.

پایه‌های صندلی و 1 نکته

1- بهتر است صندلی انتخابی شما، دارای 5 پایه باشد. صندلی‌های چرخانی که 5 پایه دارند، می‌توانند ثبات فرد را هنگام نشستن به خوبی فراهم کنند.

کفی صندلی و 5 نکته

1- طول قسمت کفی یا نشیمنگاه صندلی باید به اندازه‌ای باشد که حدود 90 درصد استخوان ران‌ها هنگام نشستن، کاملا روی کفی صندلی قرار بگیرد، یعنی حدود 90 درصد ران باید با کفی صندلی حفظ و پوشانده شود.
2- اگر طول کفی صندلی، بیشتر از طول استخوان ران فرد باشد، هنگام نشستن به زیر زانوها فشار زیادی وارد می‌شود.
3-اگر طول کفی صندلی، خیلی کمتر از استخوان ران فرد باشد، دردهای عضلانی در ناحیه ران ایجاد خواهد شد.
4- کفی صندلی نباید خیلی نرم باشد. نرمی بیش از حد کفی صندلی باعث می‌شود فرد در آن فرو برود و مشکلات عضلانی و اسکلتی در درازمدت برایش ایجاد شود. ضمن اینکه کفی صندلی نباید بیش ازحد سفت باشد.
5- میزان نرمی کفی صندلی باید به اندازه‌ای باشد که اگر با مشت بسته به آن فشار ملایمی وارد کنید، حدود دو سانتی متر فرو برود و دوباره به حالت عادی خود برگردد.